KONTAKTIVABA TERMOMEETER VÄIKELASTELE JA BEEBIDELE

KONTAKTIVABA TERMOMEETER VÄIKELASTELE JA BEEBIDELE

Kehatemperatuuri mõõtmine on haiguste perioodil kõige esimene asi, mida enne rohtude avamist teha. Liiga kõrge või madal temperatuur näitab, et inimene on haige ning sealt saab hakata edasi tegutsema juba täpsemate ravimite ning annustega. Aga ka kõige lihtsam tegevus nagu temperatuuri mõõtmine on tänapäeval veelgi kiiremaks ning lihtsamaks muudetud. Järgnevalt vaatamegi me lähemalt kontaktivabasi termomeetreid.

Termomeetrid
Temperatuuri mõõtmiseks on olemas mitmeid võimalusi. Kõige populaarsem on ikka veel kaenla alt kehatemperatuuri mõõta kuid on ka muid võimalusi nagu näiteks suust, laubalt, kaenla alt ning pärasoolest. Juba mitmeid aastaid tagasi hakati teatud koolides kasutama temperatuuri mõõtmiseks termomeetri ribasid, kuna lapsi on väga raske pikalt paigale sundida.

Iga lapsevanem teab kui raske on energilist last viieks minutiks istuma saada, et tavapärase termomeetriga kehatemperatuuri mõõta. Samuti peab jälgima, et termomeeter oleks nahaga kontaktis ning et laps ise kuidagi endale palaviku ei tekita (teki all kuumas, kuum vesi jms), kui ta kooli või lasteaeda ei taha minna. Tänapäeval on mõeldud ka aga kõikidele lastele, nii mürakarudele kui ka ühel kohal istujatele. Mida väiksem on laps, seda raskem on teda kraadida kuid kontaktivaba termomeeter on võimeline mõõtma temperatuuri sekundite jooksul.

Kontaktivaba termomeeter
Termomeetrid, mis mõõdavad kehatemperatuuri juba paari sekundiga on üha enam populaarsust kogunud just kiiruse ning mugavuse tõttu. Nii lapsed kui ka täiskasvanud saavad seda mugavalt kasutada. Kraadiklaas tuleb vaid kuivale otsaesisele toetada ning jälgida ekraanil olevaid teateid. Hoides kraadiklaasi nahast liiga kaugel või seda liiga kaua naha vastas võivad aga tulemused erineda, mistõttu on soovitav teha kordusmõõtmisi, et olla temperatuuris täiesti kindel.

Lisaks kehatemperatuuri mõõtmisele, kasutatakse kontaktivabasid termomeetreid muudel otstarvetel nagu näiteks piimapudeli või vannivee mõõtmiseks. Kontaktivabad termomeetrid töötavad infrapunaga ning neid on erinevate lisadega: eelnevate mõõtmiste tulemiste mälu, valgustusega ekraan ööseks kasutamiseks jms.

Kokkuvõttes on kontaktivabad termomeetrid väga mugavad ning täpsed vahendid kehatemperatuuri mõõtmiseks. Sellised kraadiklaasid on ideaalsed laste puhul, kellele ei meeldi kaua aega paigal istuda , ning kellega oleks kiiresti täpseid tulemusi vaja. Erinevaid termomeetreid on võimalik soetada sama kiiresti ning mugavalt kui temperatuuri mõõta – meie e-poest!


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!