KRAADIKLAAS – LIHTNE JA VAJALIK ABIMEES KODUS

KRAADIKLAAS – LIHTNE JA VAJALIK ABIMEES KODUS

Kraadiklaas on esimene vahend, mida tihti kasutatakse haigestumise korral. Iga haigusega on tähtis jälgida keha temperatuuri, et teada saada millal ja kui palju rohtu võtta. Alles paarteist aastat tagasi kasutasid peaaegu kõik elavhõbedaga kraadiklaasi, mida kasutades pidi kaua aega ühe koha püsima ning nagu me teame on elavhõbe väga mürgine. Tänapäeval on aga mitmeid erinevaid valikuid kuidas temperatuuri mõõta. Järgmisena vaatame me lähemalt elektroonilist kraadiklaasi, kõrvatermomeetrit ning infrapuna termomeetrit.

Elektrooniline termomeeter
Tegemist on kõige populaarsema termomeetriga ning nende valik on väga lai. Põhjus, miks nii paljud kasutavad digitaalset termomeetrit on just kiirus ning selle odav hind. Juba paari minutiga näitab kraadiklaas väga täpse tulemuse.

  • Elektrilisi termomeetreid on võimalik soetada ka painduva otsaga, mis on eriti mugavad lastele.
  • Samuti on müügil kullatud otsaga termomeetreid, mida saavad kasutada inimesed, kes on allergilised tavaliste kraadiklaaside otste vastu.
  • Digitaalne termomeeter

Kõrvatermomeeter
Tegemist on termomeetriga, mis mõõdab temperatuuri kõrvast. Termomeeter annab täpse tulemuse väga kiire ajaga (paari sekundiga) ning see sobib nii lastele kui ka vanematele inimestele. Paljud haiglad kasutavad üle terve maailma nii kõrva kui ka infrapuna termomeetreid kuna tulemuse saab kätte kiiresti ning mugavalt.

Infrapuna termomeeter
Sellised termomeetrid on väga kiired ning täpsed. Uuemad termomeetrid annavad tulemuse juba paari sekundiga. Lisaks on tegemist kontaktivaba kraadiklaasiga, mistõttu on see väga hea just lastele ning beebidele, kes ei püsi ühe koha peal. Samuti võivad seda kasutada ka täiskasvanud inimesed. Infrapuna termomeetrid tuvastavad otsmikult kiirgavat infrapunakiirgust, mis kalkuleeritakse kehatemperatuuriks. Lisaks saab mõõta infrapunatermomeetriga esemetelt kiirgavat infrapunasoojust.

Ükskõik milliseid termomeetreid kasutades tuleb lugeda läbi kasutusjuhend kuna kõik termomeetrid ei ole ühel nõul, kuna hakkab palavik. Samuti oleneb see kohast, kust temperatuuri mõõdetakse: kaenla alt algab palavik umbes 37’st kraadist kuid pärasoolest alates 38’st kraadist.

Otsimaks aga uut termomeetrit ei pea kaugemale enam vaatama. Termomeetrite e-pood ootab teid päeval või öösel.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!